Článek
Postup:
01.
Předehřejte si troubu na 200°C. Pečivo pokrájejte na kostičky (ideální je tři dny staré) a pokud chcete ještě vylepšit chuť nádivky, orestujte jej na másle, jako když připravujete krutonky do polévky. Orestované pečivo dejte do velké mísy spolu s mandlemi (nejlepší jsou plátky mandlí, případně je trochu pokrájejte), citronovou kůrou, velkou hrstí kopřiv (ale použít můžete cokoli zeleného, jako je libeček, velkolistá petržel, špenát), pepřem a popřípadě muškátovým oříškem.
02.
Mléko smíchejte se žloutky a z bílků se špetkou soli ušlehejte tuhý sníh. Nezapomeňte na pravidla, která pomohou ušlehat sníh opravdu kvalitní. Mísa i metlička musejí být absolutně odmaštěné, špetka soli nebo pár kapek citronu také pomohou. Bílky šlehejte ze začátku velmi pomalu a buďte trpělivý, protože pomalé šlehání zaručí tvorbu co nejmenších bublinek, tedy i pevnější membránu, které zajistí stálejší a pevný sníh. Chce to trpělivost, ale vyplácí se i u pečení bílkových dezertů jako je Pavlov, Meringue a tak dále.
03.
Směsí mléka a žloutků pokropte pečivo a opatrně vmíchejte ušlehané bílky. Nádivku přesuňte do máslem vymazaného menšího pekáčku. A pečte v předehřáté formě 30 minut do zlata.
Jestli vám v této nádivce něco chybí, zkuste tu tradiční nádivku s uzeným masem. A kromě tradičních velikonočních receptů, jako jsou jidáše, mazanec či beránek, zkuste letos i něco jiného, třeba barevné piškotové řezy.