Článek
Vlasové stylingové a pečující produkty vám můžou změnit život. Bez nadsázky. Ten pocit, když vlasy nemají svůj den, známe asi všechny! Co použít po umytí, pokud se vlasy nesnesitelně cuchají? Co vám pomůže udržet výraznou barvu? A jak dodat objem od kořínků?
Náš tip: A co by vám nemělo v žádném případě doma chybět? Produkt s ochranou proti teplu, který je důležitý při fénování, a ještě víc při žehlení nebo kulmování. Většinou se může používat jak do vlhkých, tak i do suchých vlasů.
Problém #1: Zplihlé vlasy u kořínků
Nejvíc plihnou klouzavé a jemné, nebo naopak těžké vlasy. (Anebo vlasy, na které byly použity příliš zatěžující přípravky!) Vaším nejoblíbenějším produktem by se měl stát texturizační sprej. Nastříkáte ho jen ke kořínkům, načechráte a můžete vyrazit. Použití je snazší než u tužidla, ale pozor: když to s ním přeženete, vlasy o to víc zplihnou a budou slepené a dřív mastné. (Vím, o čem mluvím!)
Další možností jsou tužicí vlasové pudry, které se také aplikují ke kořínkům, promasírují a objemu se nezbavíte až do dalšího mytí. A rychlá záchrana? Osvědčený suchý šampon – zbaví vlasy přebytečného mazu.
Problém #2: Nic moc vlny
Krásné nadýchané vlny můžete podpořit nejen kulmou nebo natáčkami. Vybírejte stylingové krémy, které se vtírají do vlhkých délek před foukáním. K fénování poté použijte difuzér, kružte jím a přitom prameny mačkejte směrem k hlavě. Vlny pak budou lépe držet tvar, i když je budete natáčet kulmou.
Problém #3: Roztřepené konečky
Třepení konečků potká v určité míře dříve nebo později každého, kdo má trochu delší vlasy. Aby to nebylo hned po měsíci od stříhání, musíte kštici dostatečně hydratovat. Dávejte pozor na teplotu žehličky a kulmy – maximum je 200 stupňů. Nechoďte spát s mokrou hlavou, ale vždy hlavu vyfoukejte dosucha. Do konečků vtírejte (klidně každý den před spaním) olejíčky nebo krémy.
Problém #4: Krepaté vlasy a bez lesku
Krepaté vlasy jsou bez lesku a neuhlazené. Jak to napravit? Hned po umytí je vyfoukejte dohladka. K ruce si vezměte plochý nebo kulatý kartáč a fénem s hubicí foukejte horký vzduch kolmo směrem od kořínků ke konečkům a pramen přitom zároveň natahujte kartáčem. Tak uhladíte vlasové vlákno a vlas bude hladký a lesklý. Pomůžou vám k tomu i přípravky pro zacelení a uhlazení, většinou patří po umytí do vlhkých kadeří.
Problém #5: Vybledlá barva
Po návštěvě profesionála jistě chcete, aby vám sytá barva vydržela minimálně do příští návštěvy. To se ne vždy podaří. Můžete ji ale oživit tónovanými šampony nebo semipermanentními maskami, z nichž se pigmenty postupně vymývají. Mezitím vlasy chraňte – ostré sluníčko a časté koupání jsou nepřítelem (nejen) barvy. Prameny můžete přestříkat spreji s UV faktorem, které kštici i hydratují.
Problém #6: Viditelné šediny
Odrůstající barva je nekončící problém! Když se vám nechce co tři týdny do kadeřnického křesla ani se barvit doma, zkuste užít kamufláž v podobě sprejů nebo pudrů. Dbejte ale na složení, ať kštici u hlavy nezatěžujete silikony. Zamaskovat šedé odrosty můžete také objemem – nadzvedávejte vlasy od kořínků. Jak? Vraťte se k bodu #1!