Hlavní obsah

Vyzkoušejte českou novinku v péči o prádlo, která k nám přináší japonskou technologii praní

Foto: shutterstock.com

Šatónek: Jděte s kůží na trh a začněte tím nejjednoduššímFoto: shutterstock.com

Cítíte se být někdy unaveni honbou za něčím, co neumíte vlastně ani popsat? Toužíte po naplňujícím a zdravém životním stylu stejně jako po pocitu vnitřního uspokojení? Přesto každé ráno ze skříně vyndáváte oblečení s otázkou, jestli se v něm budete cítit dobře. Dokonce se vám stává, že i z vypraného prádla cítíte nepříjemný zápach potu. Nemluvě o nepadnoucím oblečení, které vám ovšem ještě před týdnem dokonale sedlo. Kde děláte chybu?

Článek

Už jste někdy přemýšleli nad tím, co se vlastně uvolňuje ze špatně vypraného prádla, zvláště toho jemného či spodního? Mnoho z nás stále věří například mýtu, že při pocení vyplavujeme z těla toxiny. Opak je ovšem pravdou. Pot je totiž z 99 procent tvořen vodou a zbytek zastupuje sůl společně se sacharidy či bílkovinami. To, co tedy nevábně voní, není pot samotný, ale bakterie, které se běžně vyskytují na povrchu kůže. Živí se potem a odpad, který vylučují, je pak zdrojem nepříjemného zápachu nejen na pokožce, ale i na oblečení.

Foto: mgcream.com / Le Chaton / Zpracování: Seznam Brand Studio

Aby prádlo dobře padlo… nejen do prvního praníFoto: mgcream.com / Le Chaton / Zpracování: Seznam Brand Studio

Aby prádlo dobře padlo… nejen do prvního praní

Dalším aspektem, který vedle vůně a čistoty řešíme, je prádlo samotné. Vyžadujeme, aby nám dobře padlo a dlouho vydrželo jako nové. Největším kamenem úrazu bývá choulostivé spodní či jemné prádlo, které se vyrábí z jemných a pružných materiálů. Právě tyto materiály lidskému tělu dokonale padnou a vypadají krásně. Aby nám však takové prádlo dlouho vydrželo, je nutné věnovat mu dostatečnou pozornost, která ale nemusí být nikterak náročná.

Moderní pračky nabízejí programy pro jemné prádlo*, a to i při nízkých teplotách. Je to jistě praktické, leč při používání špatných pracích prostředků neefektivní. Obsažená chemická bělidla či používání aviváže udělá ze spodního prádla cosi nevábně sepraného. Možná je na čase to změnit a cítit se v oblečení vědomě dobře a skutečně pohodlně.

  1. Pokud se rozhodnete začít prát jemné a spodní prádlo v ruce, zvolte vlažnou vodu a co nejjemnější prací prostředky. Vyzkoušet můžete ekologické jádrové mýdlo, vlasový šampon či českou novinku na trhu – prací gel Šatónek. Postačí, když jím prádlo potřete, necháte několik minut působit ve vlažné vodě a jemně vyperete.
  2. Při praní v pračce je dobré dopřát spodnímu či jemnému prádlu vlastní prací sáček a sáhnout opět po produktu, který bude mít vaše prádlo rádo – třeba opět po Šatónku, na jehož obalu nenajdete žádné varující vykřičníky.

Tip: Spodnímu a jemnému prádlu sušička ani žehlička nesvědčí!

Šatónek: Česká novinka v péči o prádlo, která k nám přináší japonskou technologii praní

České firmy Le Chaton a MG Laboratory společně vytvořili Šatónek – první prací gel, který je svým složením dokonale přizpůsobený potřebám jemných materiálů. Jeho tajemství tkví v japonské technologii praní, která je vyhledávanou právě pro spodní prádlo, plavky, hedvábí, satén, župany, pyžama, úplety a jiné jemné prádlo. Tento přístup je známý tím, že:

  • Zachovává elasticitu, barvu i měkkost tkaniny.
  • Má antistatický účinek (neelektrizuje).
  • Je vhodný i pro velmi citlivou pokožku. Prací gel Šatónek je totiž šetrný k mikrobiomu pokožky.
  • Je vhodný do měkké i tvrdé vody – lehce se z materiálu vypírá. Určen k ručnímu praní či praní v pračce.
  • Vhodný dokonce i do čističky odpadních vod. Neobsahuje totiž žádné toxické látky, na které jsou mikroorganismy v čističkách odpadních vod choulostivé.
Foto: Le Chaton

České firmy Le Chaton a MG Laboratory společně vytvořily Šatónek – první prací gel, který je svým složením dokonale přizpůsobený potřebám jemných materiálů. Jeho tajemství tkví v japonské technologii praníFoto: Le Chaton

Věděli jste, že…?

Hedvábí či jemné tkaniny jsou často živočišného původu a mají tak podobné složení jako lidská pokožka, pleť či vlasy. Většina pracích prostředků může mít na takové tkaniny devastační účinky. Ne však, pokud se do pracího prostředku podaří dostat rostlinné aminokyseliny, které takové tkaniny šetrně očistí. Šatónek se může pochlubit jako první na trhu nejen těmito prospěšnými aminokyselinami, ale i 98 procenty složek rostlinného původu – bez enzymů, sulfátů, fosfátů, ftalátů, bělidel a EDTA.

Když se nebojíte jít s kůží na trh: Testováno v provozu

České firmy Le Chaton a MG Laboratory vsadily na kvalitu, znalosti a dlouholeté zkušenosti. Díky tomu věděly, že pokud se spojí dlouholetá vášeň pro luxusní prádlo a nejnovější inovující poznatky ze světa chemie, vznikne produkt, který bude dávat smysl. Šatónek při vývoji prošel nespočtem rukou zákaznic Le Chaton, které se chtěly v zakoupeném prádle cítit dobře déle než jen do prvního vyprání. Dnes si už tedy můžete vzít do ruky produkt, za kterým stojí příběh.

Tip: Prací gel Šatónek je natolik unikátní produkt, že ho nenajdete v běžném supermarketu. Zakoupit si jej můžete přímo na stránkách výrobce nebo přímo v Le Chaton.

Zkuste žít život bez vykřičníku, a to nejen na obalu svých pracích prostředků…

Foto: mgcream.com / Le Chaton

Novinka na trhu – prací gel ŠatónekFoto: mgcream.com / Le Chaton

Anketa

Koupit, vyprat, vyhodit, rozčilovat se, že prádlo nevydrží. Připomíná vám to něco?
Moje slova. Není snad jediného praní, které by se bez těchto myšlenek obešlo. A to peru podle pokynů uvedených na štítku prádla.
5 %
Musím si posypat hlavu popelem. Uvědomuji si totiž, že jen hodím prádlo do pračky bez větší péče.
24,2 %
Nejsem tento případ. Každý typ oblečení peru nejen podle doporučení, ale i ve vhodném pracím prostředku. Proto mám i spodní či jemné prádlo dlouho jako nové.
70,8 %
Celkem hlasovalo 240 čtenářů.

*Při praní jemných materiálů vždy dbejte na pokyny uvedené na štítku prádla.

Toto je sponzorovaný text tvořený ve spolupráci se zadavatelem. Článek nevytváří redakce Proženy.cz.
Související témata:

Načítám