Článek
Začínající pekař může u výběru receptu tápat. Výchozí suroviny jsou téměř stejné: do rohlíčků patří mouka, máslo, cukr a ořechy (nebo mandle), liší se jenom ve vzájemném poměru. Někteří kuchaři přidávají do těsta žloutek a někteří část másla nahrazují sádlem.
Recepty pro začátečníky
Ty nejdokonalejší rohlíčky, s výraznou oříškovou chutí a křehké tak, že se rozpustí, jenom je vložíte do úst, patří mezi mistrovské kousky. Část kouzla spočívá ve velkém množství použitého tuku: takové těsto ale pod rukama téměř taje a vyžaduje určitý grif, musíte pracovat opravdu rychle.
Pro začátečníky se proto víc hodí těsta s menším podílem másla a s přidaným žloutkem, která nejsou tak háklivá. Stejně tak doporučuji začínat s mandlemi: ze zkušenosti vím, že s jemnějším mandlovým těstem se pracuje líp.
Můj osvědčený recept na rohlíčky najdete na tomto odkaze: těsto je příjemně elastické a práci s ním zvládnou i děti. Je dokonce hrníčkový, takže nemusíte ani vytahovat váhu, a když dodržíte pár základních rad v receptu, určitě se vám povedou.
Rohlíčky pro pokročilé
Samotnou by mě zajímalo, jak to mají zkušení pekaři. Držíte se jednoho osvědčeného receptu, nebo zkoušíte každý rok něco nového? Používáte ořechy, nebo mandle? Ať je to jakkoliv, vy u takové klasiky, jako jsou vanilkové rohlíčky, rady nepotřebujete.
Možná se vám ale bude hodit recept na luxusní kakaové rohlíčky. Barvu jim dodává špetka kakaa, jsou plněné ořechovým krémem a zdobené čokoládovou polevou. Na míse s cukrovím budou vedle vašich vanilkových rohlíčků vypadat opravdu elegantně.
Zkuste i další cukroví
Všechny nepovedené a rozlámané kousky cukroví odkládejte do krabičky. Snadno je přetvoříte na různé nepečené kuličky nebo je můžete použít do základní hmoty na vosí hnízda.