Článek
Hledáte vhodnou alternativu ke klasickému parfému, kterou můžete mít stále při ruce – na cestách, a dokonce i v letadle? Vsaďte na tuhé parfémy. Jsou jemné, jejich vůně je okouzlující a jsou přírodní. Pojďte se o nich dozvědět více.
Vůně se přizpůsobí vaší kůži
Tuhé parfémy se zpravidla prodávají v malých baleních – v dózičkách či kelímcích, které bývají recyklovatelné. Nanášejí se prstem, pokud si ovšem nepořídíte tuhý parfém v tyčince, která vypadá trochu jako jelení lůj či rtěnka. Složení se od klasických parfémů liší především v konzistenci: je krémová. Základem jsou přírodní vosky (například kokosový či včelí) a másla (třeba bambucké) a doplněné jsou o esenciální oleje.
„Čistě přírodní složení je šetrné k pokožce a nevyvolává alergie. Tuhé parfémy se na každém rozvoní jinak, ale vždy si můžete být jistí, že vůně bude jemná a esenciální oleje se přizpůsobí vaší kůži. Nehrozí, že to s vůní přeženete – bude se rozvíjet postupně,“ říká majitelka e-shopu Ladybio Veronika Lonská.
Přírodní složení vhodné i pro citlivou pleť
Kromě příjemného aromatu je velkým plusem tuhých parfémů i jejich složení. „Obsahují totiž většinou pouze přírodní látky, nenaleznete v nich žádné složky syntetického původu, ať už to jsou chemická barviva, konzervanty, parfémy, alkohol a podobně. Díky tomu jsou k pokožce mnohem přívětivější než běžné parfémy. Bambucké máslo pokožku hydratuje, a nedochází tak k jejímu vysušování v místě aplikace tuhého parfému,“ vysvětluje Kamila Vašková z e-shopu Nejenmydlo a dodává, že nevýhodou oproti klasickým parfémům by mohl být fakt, že některým ženám přijdou tuhé vůně málo výrazné či nepříliš atraktivní.
Martina Uhlířová z Debut Shopu doplňuje: „Vzhledem k přírodnímu složení jsou tuhé parfémy ideální pro všechny typy pleti, dokonce i ty nejcitlivější. Výběr vůní je opravdu široký a na své si přijdou ženy všech věkových kategorií.“
Kam nanést a jak skladovat
Tuhé parfémy se nanášejí na pulzní body, které jsou na zápěstí, za ušním lalůčkem i v loketní jamce. Dále je vhodné je natřít na krk i do dekoltu. Vosk reaguje na tělesnou teplotu, a parfém tak déle vydrží, zároveň pokožku jemně hydratuje a přitom nemastí – dobře se totiž vstřebává. „Parfém voní asi pět hodin v závislosti na teplotě těla i okolního prostředí. Používat jej můžete kdykoliv a vrstvu během dne dle potřeby obnovovat. Přírodní tuhý parfém vyzkoušejte, jestliže vám tradiční parfémy způsobují nevzhledné skvrny na pokožce a její podráždění,“ doporučuje Kamila Vašková.
Důležité je, abyste tuhé parfémy správně skladovali – nejlépe na suchém místě do teploty 25 °C. „Vzhledem k jejich složení je asi nejdůležitější nevystavovat je vysokým teplotám a nenechávat je zbytečně dlouho otevřené. Před denním světlem jsou chráněné díky obalu, který není na rozdíl od většiny klasických flakonů transparentní,“ uvádí Martina Uhlířová.
Necháte se inspirovat?
Máte už zkušenost s tuhým parfémem?