Toužíte po lenošení poblíž domu? Slunit se a občas svlažit tělo ve vodě nemusí být jen sen. Máme pro vás tipy na pohodu u bazénu, kterou si můžete pořídit již od pěti tisíc korun. Nevěříte?
Článek
Kritérií pro výběr bazénu je několik a jsou velmi individuální. Obecně platí, že si bazén vybíráte podle toho, kolik lidí a jak často se v něm bude koupat i podle požadavků na estetiku.
„Bazén by měl do zahrady dobře zapadnout. Je tedy potřeba předem uvážit, kde bude umístěn a jak velký prostor může na zahradě zabírat,“ říká František Všetečka z Mountfieldu. A samozřejmě významná je cena bazénu.
„Ideální je poradit se při výběru vhodného tvaru a velikosti s renomovaným prodejcem. Jen ten vám garantuje spolu s kvalifikovaným poradenstvím i profesionální realizaci,“ dodává odborník.
Relax za 5000 korun? Jde to
Vybrali jsme tři prvky, které u bazénu pro pohodu potřebujete. Jde o lehátka, slunečníky a bazény. To vše můžete mít již za pět tisíc. Právě teď je najdete i v sezonních nabídkách obchodních řetězců.
V samonosném bazénu si dospělý člověk nezaplave, ale osvěží se. Takový typ bývá náchylnější k protržení, na druhé straně je maximálně bezpečný pro děti, protože všechny části jsou z gumy. Co všechno si můžete za tuto cenu koupit?
Pohoda za 20 000 korun – už se vyřádíte
Okolo dvaceti tisíc korun zaplatíte za bazény, ve kterých si i zaplavete. Mohou být v nadzemním, částečně nebo plně zapuštěném provedení. Mají speciálně vyztuženou konstrukci a jejich stěny jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů s vysokou antikorozní ochranou. Co si pořídíte za tuto cenu?
Komfort od 50 000 korun výše
Za tuto sumu již můžete mít zapuštěné bazény – od sklolaminátových, foliových po kompozitní, keramické i nerezové. Letošní evropskou novinkou jsou design-kompozitní bazény. Každý má své mimořádné přednosti a záleží jen na individuální volbě. U těchto bazénů ale počítejte spíše se sumou vyšší než 100 000 korun.
Výhoda přelivového bazénu
Když už máte bazén, nezbývá vám, než ho udržovat za každou cenu naprosto čistý.
Bazén bez přelivu využívá k čištění vody hladinový sběrač nečistot, skimmer. To je plastová či nerezová nádoba, která je zabudovaná ve stěně bazénu nebo zavěšená na stěně v případě nadzemních bazénů. „Ve druhém případě jde o bazén s přelivovým žlábkem, který umožňuje mít vodu v bazénu až po okraj, a využít tak jeho plnou hloubku,“ vysvětluje Lenka Benešová ze společnosti Albixon.
Díky tomu také odpadá práce s čištěním mastného pruhu z olejů a krémů, usazených na stěně nad vodní hladinou. „Tyto nečistoty jsou odváděny ihned do žlábku po celém obvodu bazénu. Voda je tak křišťálově čistá a náklady na údržbu jsou mnohem nižší. V neposlední řadě se díky hladině až po okraj nevytváří vlny při plavání, které mohou být při koupání nebezpečné pro děti,“ dodává Lenka Benešová.