Článek
V anglických e-shopech jej naleznete pod výrazem jumpsuit, což je složenina slov skok nebo skočit a suit, tedy oblek. Tento termín odkazuje na to, že předchůdce overalu byl kdysi funkční uniformou parašutistů.
Ještě než se dostal na přehlídková mola, oblékali podobný model i dělníci či automechanici. V dámské módě se overal, tak jak ho známe dnes, prosadil v šedesátých letech minulého století. Jaké výhody svým nositelkám přináší a proč mu někdo stále nemůže přijít na chuť?
Elegance vpřed
Je všeobecně známo, že současné trendy mnohdy čerpají z historických dob i pracovních stejnokrojů. A nejinak je tomu u overalů. Jen málokdo by si asi před sto lety dovedl představit, že se stanou slušivým prvkem ženského šatníku. Stylovou kombinézu můžete spárovat s vysokými podpatky či páskovými sandálky a elegantní outfit je na světě.
Současné trendy
Overaly seženete v nejrůznějších střizích, mají véčkové i kulaté výstřihy, košilové límečky a prodávají se v šortkové i kalhotové variantě, s krátkým nebo naopak dlouhým rukávem. Letošní trendy nahrávají spíše širokým nohavicím, koneckonců, slimkám přece odzvonilo i v denimových kolekcích.
Plusy a minusy
Jako nevýhoda overalu se nejčastěji uvádí, že když si potřebujete odskočit na toaletu, musíte se z kombinézy vysvléct. Celá procedura ale trvá jen pár sekund, takže by vás od investice neměla odradit. S nošením overalů totiž odpadá složité vymýšlení outfitů, fungují stejně jako šaty, akorát se nemusíte bát, že vám vítr nadzvedne sukni. Tak co, jaký model si pořídíte do skříně?