Článek
Řasenky jsou individuální záležitost a co vyhovuje jedné ženě, druhé nemusí. Pravděpodobně jste už vyzkoušely různé druhy řasenek, a proto asi víte, ke kterému typu kartáčku inklinujete. Dnes je na piedestalu ten umělý, silikonový. Oproti klasickému štětinkovému neumí obecně tolik objemu, zato je však výsledek přirozenější.
Definované a neslepené řasy
Silikonové kartáčky mají jednu výhodu: většinou na nich nenaberete tolik barvy a fungují jako hřebínky. Na dlouhé řasy je ideální kónický se spoustou minihrotů, které řasy rozdělí, pročešou a prodlouží, aniž by zanechaly silné vrstvy nebo hrudky. Na kratší řasy bude zase lépe fungovat krátký kartáček se spoustou silikonových štětinek. Za zkoušku stojí i kartáček jako hřebínek – má štětinky jen na jedné straně.
Vůbec nejlepší výhrou je, po dlouhých zkoušeních a osobních zkušenostech, silikonový kartáček, který je zahnutý – získáte s tím totiž i natočení. Výsledkem jsou pěkně definované, zvýrazněné řasy bez efektu à la pavoučí nožky.
Chce to grif
Jak správně řasy namalovat? Triviální otázka, říkáte si, ale chce to mít grif, aby výsledky byly nejlepší. Kartáček přiložte ke kořínkům, lehce jím „zašmrdlejte“ a pak ho protáčejte a zároveň češte řasy nahoru. Můžete si pomoci i tím, že do pohybu kartáčkem pomalu mrknete. Vrstvy klidně přidávejte, ale snažte se, aby byly spíš slabší.
Nemohli jsme si odpustit ještě poučku na závěr: Řasenka se nepůjčuje (stejně jako náramky z minerálních kamenů) a po třech měsících ji vyhoďte a pořiďte si novou.
Nejlepší řasenky, které pročešou a neslepí
Pokud toužíte po delších a krásnějších řasách, vyzkoušejte růstová séra, která jsme otestovali!