Článek
Čím více zeleně v interiéru, tím lépe pro naši psychiku. Když nemáte to štěstí, že byste žili kousek od přírody, můžete si suplovat blahodárný vliv flóry na vaši mysl i tělo kytkami v květináčích. Že bydlíte v malém bytě a nemáte je kam dát? Je to jednoduché, pověste je!
Převislé rostlinky i sukulenty
Do závěsných systémů se nehodí všechny rostlinky. Obecně volte spíše menší druhy, je to jednodušší než chtít zavěsit metr vysoký tchýnin jazyk nebo dvacetikilovou palmu (víte, které kytky čistí vzduch?).
Do závěsů volte menší sukulenty, jako je například oblíbená pilea (jinak také palačinková rostlina) známá ze skandinávských interiérů, kde tento trend v posledních letech ožil, nebo samozřejmě popínavé a převisle rostoucí rostlinky jako třeba břečťan nebo šplhavník.
Zavěsit stylově
Aby vaše levitující zahrádka dosáhla dokonalosti, bude to chtít nejen krásné a pro daný účel vhodné rostliny, ale také stylově vypadající příslušenství. Plastový květináč na krátkém plastovém závěsu je, co se funkce týče, plně dostačující. Avšak vzhledem k tomu, že zeleň v bytě představuje především dekoraci, je třeba zohlednit také estetickou stránku (krásné netradiční květináče).
Použít můžete prakticky jakýkoli běžný květináč, jenž se vám do interiéru hodí, a ten umístit do závěsného lana. V obchodech bývají k dostání také různé sety těchto dvou prvků, popřípadě si lano můžete vyrobit. Hezky vypadají i keramické květináče s přidaným řetízkovým závěsem. (A zkuste si vyrobit květináč i z drátěnky!)
Japonská koule z mechu
Originální variantou závěsných květináčů jsou takzvané kokedamy. Jedná se o mechové koule, které slouží jako květináč. Interiéroví designéři převzali kokedamy z japonské tradice bonsají. Vyrobit si svou magickou kouli z mechu, jílu, vhodného substrátu a pár dalších přísad můžete sami, případně se dají koupit ve specializovaných obchodech..
Podívejte se ještě, jak dnes vypadají umělé květiny. Od živých je nerozeznáte.