Článek
Jsou hodně suché, nebo dokonce zničené? Pokud jsou vaše vlasy vlivem slunce nebo častějšího koupání a mytí vysušené, potřebují dodat hydrataci, jinak se začnou třepit, lámat a krepatět. Pak stačí nasadit pořádný kondicionér a výživnou masku a vlasy se dostanou do kondice po pár dnech. U poškozených vlasů pak musíte nasadit vyšší kalibr. Ale popořadě. Nejdůležitější je totiž začít u pokožky hlavy a kořínků vlasů.
Pokožka hlavy
Koupání v moři a v bazénu může narušit rovnováhu pokožky hlavy. A od toho je jen krůček k lupům, šupinkám a svědění. Existují ale nejrůznější kúry, kterými ztracenou rovnováhu pokožce hlavy a kořínkům vlasů vrátíte. Většinou se jedná o bezoplachové přípravky, které nanesete přímo na pokožku a jemně vmasírujete. Můžete je používat po umytí na vlhké vlasy, ale i klidně mezi mytími do suchých. Také se můžete setkat s maskami na vlasy, které se nanášejí přímo ke kořínkům, nebo naopak s péčí, kterou použijete na suché vlasy před mytím a necháte působit pár minut.
Maska jednou týdně
Tak jako se hodí mít sérum na pleť, které dodá pleti víc než krém, je důležité mít i pořádnou vlasovou masku. Po létě si jednou za týden dopřejte tu s hydratačním účinky a nechte ji působit delší dobu, ne jen minutku během sprchování. Naneste ji na vlasy omyté šamponem a lehce vysušené ručníkem a na celé délky, vlasy zamotejte do drdolu a upevněte skřipcem. Nechte je odpočívat klidně 15 minut a pak opláchněte. Věřte, že za těchto pár minut navíc se vám vlasy odmění!
Kromě suchých konců může být i problémem vyšisovaná barva. Pak raději zvolte přípravek pro barvené vlasy. Blondýnky můžou zase sáhnout po nějakém fialovém výrobku – silver masce – která prameny zbaví nažloutlého nádechu a blond celkově zvýrazní a zároveň se postará o výživu vlasu.
Více než maska i kondicionér
Protože vlasy neustále ničíme žehličkami, kulmami nebo odbarvováním, vlasový odborníci spěchají na pomoc s domácími intenzivními kúrami. Mají za úkol napravit vlasové vlákno, které je poškozeno, ať už mechanicky nebo chemicky (barvením). Jedná se o bezoplachovou péči, kterou nanesete (většinou) do vlhkých vlasů umytých jen šamponem, kondicionér tak pro jednou vynecháte. Podle návodu necháte působit a pak vlasy můžete vyfoukat tak, jak jste zvyklé.
Vyfoukat do hladka
Abyste si užili pocit sametově hebkých vlasů, podpořte to i stylingem. Osobně se mi osvědčilo po nanesení masky nebo kondicionéru vlasy ještě ve sprše rozčesat. Po opláchnutí a vysušení ručníkem použiji do konců a délek nějakou bezoplachovou péči, preferuji olejové sérum nebo krém, který ochrání vlasy proti teplu.
Pak následuje trocha práce s fénováním, ale odměnou jsou hebké a lesklé vlasy na tři dny i zdravější pokožka hlavy. Vlasy jsou uhlazenější, když na fénu ponechám nástavec.
Vlasy foukejte po směru česání za použití kulatého nebo plochého kartáče. Plochý kartáč pomůže vlasy uhladit a narovnat, kulatý vytvoří krásný vzdušný účes a hladké vlny. Také to zbytečně nepřehánějte s teplotou. Na závěr můžete vlasy ještě uhladit pomocí studeného vzduchu, který je zafixuje a dodá jim lesk, přitom můžete vlasy stále pročesávat, dokud nebudou vyhlazené podle vašich představ. Úplně nakonec dolaďte konečky pomocí opět nějakého bezoplachového výrobku, třeba oleje nebo krému.