Článek
Pokud mluvíme o kožešině, myslíme tím automaticky její imitaci. Od používání pravých materiálů v módě se upouští a na syntetiku přešly i módní domy jako Versace, Gucci, Prada, Saint Laurent, Balenciaga (která má teď na krku průšvih), Dolce & Gabbana, nebo dokonce Chanel. Zpráva, kterou tím vysílají, je zřejmá – imitace nejsou nijak méněcenné, naopak ukazují na uvědomělost svých nositelů.
S objemem se počítá
Pustíte-li se do trendu kožešinových kabátků, neměly byste mít hrůzu z objemu. Ten totiž k huňatým materiálům patří, a i když zvolíte vhodný střih, musíte počítat s tím, že budete v kabátcích vypadat trochu jako medvídek. To ale není nijak na škodu a ruku na srdce – v naducaných vatovaných bundách to není jiné.
Jak kabát z umělé kožešiny prát?
Většina cedulek vám praní v pračce zakáže – čištění celého kabátu minimalizujte tím, že ručně vyčistíte jednotlivá místa a svršek necháte pravidelně větrat. Pokud není zbytí, můžete se pustit do ručního praní. Kabát naložte do nanejvýš vlažné vody (vzhledem k rozměrům je ideální vana) s trochou jemného přípravku, poté ho opatrně ručně promáchejte. Při ždímání buďte maximálně opatrné a poté, co kousek jemně zmáčknete, ho vyždímejte zarolováním do velkého ručníku. Kabát nechte uschnout v horizontální poloze a až bude suchý, můžete ho podle typu vlasu učesat kartáčem s řidšími zuby. Jednodušší variantou je samozřejmě čistírna.
Kabát noste k šatům i džínům
Kožešina má punc luxusu a s oblibou se nosí k šatům, sukním a coby doprovod k večírkovým outfitům. Tahle poloha jí sice sluší, kabátky se ale nebojte nosit i k super jednoduchým a klidně i ležérním kouskům, jako jsou džíny nebo oblíbené kalhoty. V rámci kontrastů ji můžete spárovat i s kůží.
Co se týče konkrétních kousků, dlouhé chlupy, které vévodily trendům dříve, nahradila heboučká kratší kožešina, blížící se té přírodní. Z barev převažuje hnědá, černá a bílá, pokud ale hledáte opravdu výrazný kousek, klidně se pusťte do barev.