Článek
Dopřáváte si na jaře očistné rituály včetně peelingu obličeje i těla? Pak se zaměřte rovněž na peeling pokožky hlavy a vlasů a udělejte si z něj pravidelný rituál. Kštici dodá ztracený lesk, objem i vitalitu, takže si už nebudete muset mýt hlavu každý den.
Odstraní lupy, mastnotu i prach
Jemný peeling zbaví hlavu prachu, nečistot a mastnoty. Důkladně prokrví kůži a odstraní jak zbytky stylingových produktů, tak odumřelé buňky včetně případných lupů. To všechno umožní pokožce lépe dýchat, a tím pádem vám porostou i zdravější vlasy, které se nebudou tolik mastit.
Peelingu se nemusíte obávat, ani když máte nabarvenou kštici – většina produktů je určená na všechny typy vlasů a některé obsahují i hydratační složky, které podpoří intenzitu barvy. Jediné, čemu se raději vyhněte, je použití peelingu v den barvení a pár dní poté.
Jak používat vlasový peeling
A jak často vlasový peeling nanášet? Stačí jednou, podle potřeby i dvakrát, týdně. U většiny přípravků se doporučuje peeling použít před nanesením šamponu. Proto nejprve do vlhkých vlasů přidejte dávku peelingu, pokožku hlavy masírujte několik minut a pak promněte vlasy až ke konečkům. Peeling následně pečlivě vymyjte a nakonec použijte šampon i kondicionér. U různých přípravků se postup může drobně lišit, takže se držte instrukcí na obalech. (Umíte si správně umýt vlasy?)
Během masáže se vyplaví všechny nečistoty a získáte čistou prokrvenou pokožku, která je ideálním prostředím pro růst zdravých a krásných vlasů. Pokud máte sklony k tvorbě lupů, zaměřte se na speciální peelingové produkty, které drobné šupinky pomohou odstranit. Najdete je v prodejnách kosmetiky i v lékárnách. A jaké jsou naše tipy na vlasové peelingy?
Znáte sedm nejhorších věcí, které si Češky dělají s vlasy? Když to opravdu přeženete, možná vám nezbude než se ostříhat dohola. Které herečky si vzaly vlasy strojkem?