Článek
Zřejmě to poslední, na co byste při sportu a cvičení chtěly myslet, je špatně padnoucí podprsenka. Vybrat si pro sebe tu pravou ale bývá oříšek. Jak ho rozlousknout...? „V první řadě přihlédněte k velikosti svých prsou. Zjednodušeně se dá říct, že čím větší poprsí máte, tím větší oporu by vám měla podprsenka poskytnout,“ říká stylistka Petra Šestáková. Kromě toho však záleží i na druhu pohybové aktivity, pro kterou si podprsenku pořizujete, a také na funkčnosti materiálu, který by měl odvádět pot od těla.
Až nakonec se můžete zabývat zřejmě tím nejpříjemnějším kritériem výběru – barevností své nové sportovní společnice.
Střih v hlavní roli
Při výběru sportovní podprsenky je zcela klíčová úroveň její opory, kterou poznáte podle střihu.
- Pro nenáročné aktivity (jóga či pilates) si zřejmě vystačíte jen s bezešvou lambádou nebo s modely na špagetová ramínka.
- Pro pohyb, při kterém dochází k mírným otřesům poprsí (in-line bruslení, cyklistika, posilování...), jsou pak vhodnější podprsenky s vykrojenými zády.
- Pro sport, při němž dochází dokonce k velkým otřesům (běhání, basketbal, volejbal, badminton, tenis nebo třeba tancování) pak sáhněte ideálně po sportovní podprsence, která má kromě toho i vytvarované košíčky.
„Holdujete-li sportu, při kterém dochází k velkým otřesům a zároveň patříte k ženám s bujným poprsím, zvolte nejlépe podprsenku na široká ramínka, která se na zádech ovšem nespojují do jednoho ramínka, které tvarem připomíná písmeno T. Jen taková lépe rozloží hmotnost a prsa snadněji udrží na místě,“ doporučuje závěrem brand manažerka sportovní značky Adidas Petra Hájková.
Stylistka Petra Šestáková k tomu ještě dodává svůj tip: „Při zkoušení sportovní podprsenky si můžete v kabince třeba i pár vteřin zaskákat. Ve vhodně vybraném modelu by se vám prsa neměla ani hnout.“
Pro lehkou oporu při sportu
Pro střední zátěž a mírné otřesy při sportu
Pro velké otřesy a bujné poprsí
Jakou sportovní podprsenku si pořídíte vy? Napište nám!