Článek
Číslo sedmnáct v numerologii symbolizuje nesmrtelnost, představuje houževnatost, morální sílu a odvahu, díky níž lidé narození pod jeho vibrací dokážou čelit překážkám, které jim osud klade do cesty. Mají potenciál zanechat po sobě trvalý odkaz, zapsat se do dějin. I když musejí skoro neustále čelit těžkým situacím, nikdy nepadnou na kolena, nenechají se zlomit. Vždy najdou sílu znovu pokračovat. Jsou to lidé citliví, jemní a intuitivní.
Nechybí jim ani umělecké nadání – mnozí z nich jsou talentovaní malíři, herci nebo spisovatelé. Sedmnáctka je rovněž spojována se smyslem pro finance a materiální zabezpečení. Tito jedinci zpravidla dosahují významného postavení a finanční stability, zejména ve druhé polovině života. K jejich negativním vlastnostem patří schopnost manipulovat s druhými lidmi. Pokud se k těmto technikám uchýlí, jsou osudem trestáni více než ostatní.
- Numerologie rozeznává ještě další významná čísla. Kromě mistrovských (11, 22, 33) jsou to čísla 8, 16, 26 a 29, která s sebou nesou obtížnější energie. Pod jejich vládou se obvykle odehrávají pro svět důležité události jak v pozitivním, tak negativním slova smyslu.
Láska i přátelství na život a na smrt
V lásce jsou sedmnáctky oddanými a věrnými partnery, jejich city jsou však vášnivé a hluboké. Lidé slabší povahy intenzitu jejich lásky vůbec nedávají, bývají zaskočeni jejich prudkostí a vášnivostí. Při výběru přátel jsou sedmnáctky velmi pečlivé a jejich náročným sítem projde jen málokdo. Přátelství má pro ně obrovskou hodnotu: musí být ověřeno lety a životními zkouškami. Heslem sedmnáctek je láska i přátelství na život a na smrt, nic mezi tím.
Mágova hvězda jako dar nebes
Sedmnáctka je duchovní číslo. Starověcí Chaldejci pro něj používali symbol osmicípé hvězdy. Říkalo se jí Mágova hvězda a je obrazem lásky a míru, slibuje, že její představitelé budou po strastech a předchozích těžkostech povzneseni na duchu. Sedmnáctka je nadmíru příznivé číslo, ale s velkým varováním! Redukuje se na jednoduché číslo 8 (1 + 7 = 8), a to je pod vlivem osudových vibrací. A tak i sedmnáctky jsou nuceny platit vysokou cenu za své chyby v podobě osobní oběti.
Slavní lidé narození pod vibrací čísla 17
Co spojuje slavné lidi, kteří se narodili sedmnáctého dne v měsíci? Obvykle bývají pro své okolí morálními autoritami. Patří mezi odvážné jedince, kteří se nebojí vzít osud do vlastních rukou. Po celý život hledají vnitřní rovnováhu, pevné duchovní hodnoty, díky nimž mají šanci dospět k moudrosti. Bohužel je často postihne nějaká tragédie, zejména v oblasti citů.
Kdo se narodil 17. dne v měsíci? Na jejich životních osudech možná lépe pochopíte tajemství čísla sedmnáct.
- Česká herečka Vlasta Chramostová, americký státník Benjamin Franklin, anglický král z rodu Plantagenetů Eduard I., ruský hudební skladatel Igor Stravinskij, britský zpěvák a textař Ed Sheeran, papež František I., český herec Tomáš Holý, česká spisovatelka Simona Monyová, česko-francouzská herečka Chantal Poullain, český astronom a astrofyzik Jiří Grygar, český herec Rudolf Hrušínský, americký dramatik Arthur Miller.
17. den v měsíci jako osudové datum
Události, které se staly sedmnáctého, mají v sobě namíchanou symboliku a energii tohoto čísla. Od silného duchovního rozměru a touhy prosadit nové a silné ideje i za cenu nejvyšší oběti přes osudové události, které zahýbaly dějinami. Jsou to příběhy svobody ducha a těla, sporů o morální hodnoty společnosti i jejich brutálního potlačení. Příběhy velkých citů a nesmrtelných uměleckých děl. Tady jsou některé z nich:
- 17. listopadu v roce 3 se podle raného křesťanského teologa Klementa Alexandrijského údajně narodil Ježíš Kristus.
- 17. června 1412 vystoupil Jan Hus proti papežovým nařízením o prodeji odpustků na půdě pražské univerzity s tím, že odpuštění hříchu nelze zobchodovat, neboť odpustit může jen Bůh, nikoliv církev.
- 17. dubna 1534 byl v londýnském Toweru uvězněn svatý Thomas More, poté co odmítl složit přísahu podle zákona, s nímž nesouhlasil. Byl zatčen, později byl nespravedlivě odsouzen k smrti pro zradu a popraven. V roce 1935 byl svatořečen.
- 17. listopadu 1558 na anglický trůn nastoupila královna Alžběta I.
- 17. března 1620 v Olomouci umírá kněz Jan Sarkander, který se ani po dlouhém mučení nepřiznal k nepodloženým obviněním z velezrady a zároveň odmítl vyzradit zpovědní tajemství. Svatořečen byl v roce 1995.
- 17. září 1787 byla ve Filadelfii přijata ústava Spojených států amerických jako jejich základní a nejdůležitější zákon.
- 17. prosince 1903 bratři Wrightové uskutečnili první let letadlem.
- 17. února 1904 měla v milánské opeře La Scala premiéru Pucciniho opera Madam Butterfly.
- 17. července 1918 došlo v ruském Jekatěrinburgu k vyvraždění carské rodiny, Mikuláše II., carevny Alexandry, jejich pěti dětí a nejbližšího služebnictva.
- 17. listopadu 1939 byly uzavřeny české vysoké školy, vedoucí představitelé vysokoškoláků byli zatčeni a popraveni, 1 200 českých studentů bylo zbito a odvlečeno do koncentračních táborů.
- 17. dubna 1950 předsednictvo ÚV KSČ schválilo plán na likvidaci ženských řeholí a jejich klášterů v Československu. Akci Ř, jak zněl krycí název plánu, v románu Bílá Voda literárně zpracovala a pro širší veřejnost objevila spisovatelka Kateřina Tučková.
- 17. dubna 1969 byl z funkce generálního tajemníka ÚV KSČ sesazen Alexander Dubček a ve funkci ho nahradil Gustáv Husák.
- 17. listopadu 1989 začala revoluce, která změnila osud Čechů a Slováků.
- 17. prosince 2015 uznal papež František I. druhý zázrak na přímluvu matky Terezy, který posléze v roce 2016 vedl k jejímu svatořečení.