Článek
Jasně, některé ženy ho s úsměvem přivítají zpět a vzápětí začnou přemýšlet, co manšestrového zvládnou unosit. Druhá, a tipli bychom, mnohem početnější skupina se ale potřebuje nejprve rozkoukat a zvyknout si, že už se tahle vroubkovaná látka zase nosí. Takže rovnou zaplašte myšlenky typu „manšestr už nikdy“ a zkuste se na něj podívat jinýma očima.
Proč zrovna manšestr?
Manšestr se začal v šatnících objevovat už na konci osmnáctého století, kdy se narodil v anglickém Manchesteru (odtud byl odvozen český název). Využívali ho především pracující muži a coby módní materiál ještě nějakou dobu nevynikal. Pohled na něj se změnil až v padesátých a šedesátých letech dvacátého století.
Láska versus výsměch
Na první obrovský boom si musel manšestr počkat až do sedmdesátých let, kdy se dostal do šatníku velké části populace. Začaly se nosit manšestrové kalhoty, sukně i kabátky a látka šla neuvěřitelně na odbyt. Na konci desetiletí však přišel útlum a manšestr se začal považovat za nemoderní záležitost. Nebyla by to ale móda, kdyby se tento cyklus nezopakoval. V devadesátých letech jsme mu opět podlehli, abychom se nad ním mohli na začátku milénia ušklebovat. A není to tak dávno, co se manšestr znovu objevil na přehlídkových molech, a proto ho dnes najdete snad v každém druhém módním řetězci.
Jde o vlnu, která opadne stejně rychle, jako přišla? Nebo má před sebou manšestr dalších x zářivých let, dokud nás opět neomrzí? Jasnou odpověď přinese až budoucnost. Nakročeno má ale více než slušně – v šatnících módních influencerů už je zabydlený.
Kde najít stylové kousky?
Rozhodly jste se dát manšestru přece jenom šanci? Vytipovali jsme pro vás stylové úlovky, které vás finančně nezruinují. Jestli si po vzoru blogerek pořídíte čepici, nebo se pustíte rovnou do celého kompletu, už je na vás. Stejně jako rozhodnutí, zda vezmete manšestr na milost.
Anketa
A teď zapátrejte ve vzpomínkách. Nosily jste manšestr, nebo vás nikdy nelákal?