Článek
Říká se, že k rock and rollu patří drogy a sex. U většiny známých kapel to tak skutečně je. Pak jsou tu ale ti, co se polepšili a vyměnili drogy za zdravý životní styl. Tyto celosvětově známé rockové hvězdy křepčí na pódiu už desítky let a do starého železa se nechystají.
Polepšení hříšníci
Když magazín „Billboard“ sestavoval žebříček nejvýdělečnějších interpretů za poslední čtvrtstoletí, první místo obsadila kapela The Rolling Stones. Kapela funguje, s různými změnami ve složení, už od roku 1962, tedy více než půl století! Hudebníci by si už dávno mohli užívat zaslouženého důchodu, věkový průměr je tu totiž téměř 75 let, a nejstarší člen, Charlie Watts, oslavil dokonce už 77. narozeniny. Ale kdo je viděl poskakovat po pódiu, z dálky by jim podle energie nehádal víc než třicet.
Čerstvě pětasedmdesátiletý Mick Jagger nechal svou bouřlivou minulost za sebou a v posledních letech šel do sebe. Každý den běhá skoro 13 kilometrů, navštěvuje hodiny jógy a baletu a dbá na svou životosprávu. Všechno to nejspíš dělá nejen kvůli koncertování, ale i proto, aby stačil své výrazně mladší přítelkyni baletce Melanii Hamrick (31). Ta v roce 2016 porodila syna, což je v pořadí už osmé Jaggerovo dítě. Má je s pěti ženami.
Nejdivočejší léta už mají za sebou i zbylí hudebníci a s rostoucím věkem o sebe více pečují. Keith Richards (74) má u domu vlastní tenisový kurt, Charlie Watts (77) zase relaxuje u koní. Ron Wood (71) upravil životosprávu po prodělané rakovině plic.
Tylera stály drogy balík
Dalším rockovým matadorem, který to dokáže rozbalit i přes důchodový věk, je leader americké kapely Aerosmith, zpěvák a hudebník Steven Tyler (70). Excentrický frontman si v posledních letech pěstuje image kapitána Jacka Sparrowa z filmu „Piráti z Karibiku“. Stárnutí se navíc brání zuby nehty a využívá k tomu i mnohačetné plastiky. Spíše než na estetické zákroky se měl dřív soustředit na zdravější životní styl. Ve své autobiografii totiž přiznal, že drogy a alkohol ho stály v přepočtu víc než 300 milionů korun. „Čistý“ asi nebude už nikdy. Snaží se abstinovat, ale čas od času musí podstoupit odvykací kúru.
Simmons z „Kissáků“ a tisíce žen
Nemůžeme zapomenout ani na skupinu Kiss známou svými vyplazenými jazyky, bizarními kostýmy i líčením a velkolepou ohňovou show, kterou obohacují svá vystoupení. I oni jsou stále aktivní. Nejstarší je jejich frontman Gene Simmons (68), který už to má k sedmdesátce coby kamenem dohodil.
O zpěvákovi a baskytaristovi se povídá, že má nejdelší jazyk mezi rockery. Od ostatních se liší tím, že nikdy příliš netíhl k drogám. Ale vynahradil si to na ženách, postelí mu jich údajně prošlo několik tisíc. A to přesto, že už od roku 1983 chodil s herečkou a playmate Shannon Tweed (61), kterou si v roce 2011 vzal.
Springsteenovy myšlenky na sebevraždu
Víc než dobře vypadá osmašedesátiletý rockový zpěvák a kytarista Bruce Springsteen. Podíl na jeho zachovalém vzhledu má nespíš také to, že se celý život vyhýbal drogám, které ho všude obklopovaly. Odpor k nim získal pravděpodobně díky tomu, že vídal svého otce, jak se utápí v alkoholu a kouří u toho jednu cigaretu za druhou. Přestože příjmení Springsteen je synonymem úspěchu, zpěvák má i svou třináctou komnatu. Řadu let se potýká s depresemi a sebevražednými myšlenkami.
Waters šel svou cestou
Hudebník Roger Waters (74) sice kapelu Pink Floyd opustil už v roce 1985, ale její největší hity hraje při svých koncertech dodnes ( u nás naposledy letos v dubnu). Ve svém nejslavnějším složení se členové skupiny sešli po 24 letech při vystoupení v roce 2005, kdy společně zahráli 4 písně. I Waters kdysi přičichnul k drogám, ale ostatní členové Pink Floyd v nich podle něj jeli o dost víc. Užívali hlavně LSD, ale to už je dávno minulost.
Posloucháte některou z kapel?