Článek
Kolikrát se vám stalo, že jste v obchodě marně hloubaly nad tím, jaký kartáček vám vykouzlí dokonalý pohled? Nebo jste se nechaly inspirovat skvělými recenzemi, ale právě vám ta vychvalovaná řasenka vůbec nefungovala? S řasenkami je to ošemetné. Co vyhovuje kamarádce, vám nemusí ani trochu sednout. Jana Habrcetlová, školitelka přírodní kosmetiky v Líčírně, radí, že si při výběru řasenky musíte položit pár otázek: „Jaký výsledný efekt od ní očekáváte – jestli objem, prodloužení nebo natočení. Jaké máte řasy a zda očekáváte, že bude řasenka vaše řasy i vyživovat. Na všechny tyto otázky už umí dnešní nabídka na trhu odpovědět.“
Jak vybrat řasenku podle kartáčku?
Kartáčky u řasenek lze obecně rozdělit na dva typy: štětinkové a silikonové. „Liší se strukturou a uspořádáním štětin. Oba mají své příznivce a ani jeden není lepší či horší,“ upozorňuje Jana Habrcetlová.
- Pokud toužíte po co největším objemu řas, volte kartáček klasický štětinkový. „Díky hustým štětinám se na řasách zachytí dost barvy. A řasenka se s ním velmi efektivně nanáší,“ vysvětluje odbornice.
- Jestliže míváte problémy se slepenými řasami, volte spíš silikonovou variantu. „Většinou mají menší hustotu štětin a řasy jsou pak dokonale rozčesané,“ doporučuje Jana Habrcetlová.
Jak řasenku správně nanášet a vrstvit?
Nejen vhodný kartáček, ale také správný způsob aplikace – i to hraje roli, když chcete, aby se řasy neslepily a barva se z nich nedrolila. Jak na to? Kartáček nasaďte přímo ke kořínkům, chvilku s ním ‚vrťte‘ a teprve potom protáhněte řasy ke konečkům. „Díky tomu bude efekt takový, že u kořínků budou řasy husté, ale konečky nebudou ošklivě slepené, připomínající pavoučí nožičky,“ doporučuje vizážistka Linda Chudomelová.
Chcete docílit většího zvýraznění? Řasenku vrstvěte. Naneste barvu nejdřív na jedno oko, potom na druhé a hned se vraťte k prvnímu. Tím, že nenecháte vrstvy úplně zaschnout, ale budete je nanášet na střídačku, se dobře spojí a nevytvoří žmolky.
Nejlepší řasenka pro krátké řasy
Máte krátké řasy? Volbě správného kartáčku věnujte o to víc pozornosti. „Doporučila bych jemnější, menší kartáček s drobnějšími štětinami, abyste se jím dostaly lépe ke kořínkům. Velký kartáček by vám bránil v precizní aplikaci a mohlo by dojít k jedné z nejčastějších chyb – a tou je, že si ženy líčí jen konečky. Ty jsou pak příliš zatížené a vznikne nežádoucí efekt rovných, spadlých řas,“ varuje Jana Habrcetlová. Podobně vám může vyhovovat i kartáček do tvaru kužele, který je na konci do špičky.
- Když řasenka nestačí: „Pro krátké řasy doporučuji opravdu dobré kleštičky nebo jednou měsíčně investovat do trvalé na řasy, která je nejen natočí, ale i díky barvení ztmaví,“ doporučuje vizážistka Linda Chudomelová. Co se týče kleštiček, mívají různá zakřivení, a je tedy lepší si v obchodě vyzkoušet, zda na vaše oko pasují. „Měkkou část by měly mít ze silikonu, ne z gumy, a ta železná nahoře by se do silikonu neměla zařezávat, aby vám řasy nelámala, nebo dokonce neuřízla!“ upozorňuje odbornice.
Vhodné řasenky pro dlouhé řasy
Máte řasy dlouhé, ale ne příliš husté? Pak hledejte raději objemné a mohutné kartáčky. „Zanechají na řasách hodně materiálu a tím pádem je zahustí,“ říká Linda Suchomelová. Dobře také budou fungovat zahnuté kartáčky, protože dokážou delší řasy i natočit. Také zde je vhodné použít kleštičky, protože s nimi bude výsledek ještě lepší.
A co odstín řasenky? I ten hraje roli
Nejčastější barevná varianta řasenky, po které ženy sahají, je černá. Pro světlejší typy ale může být na denní líčení zbytečně tvrdá. Zkuste ji vyměnit za tmavěhnědou nebo klidně šedou – ta bude slušet především ženám se studeným podtónem pleti. A vyzkoušejte také občas něco trochu jiného: barevné řasenky jsou in a dokážou nečekaně rozzářit pohled, přitom nemusejí být na první pohled nijak „křiklavé“.