Článek
Vytrhávání obočí patří mezi pravidelné kosmetické rituály snad každého z nás. Není divu, že se k jeho odstraňování používá hned několik metod. Jenže která z nich je ta nej? Určitě bude lepší, když si vše ujasníte dříve, než vyrazíte ke kosmetičce na nějakou tu jarní péči a úpravu. Bude to klasická pinzeta, vosk, cukrová pasta nebo snad horká novinka nit? Výhody a nevýhody každé z nich včetně názorné ukázky vám přiblíží kosmetička Ema Pecková ze studia Pohoda Sun. V našem videu!
Chyby, které možná děláte i vy
- Očištění – před začátkem a po skončení vytrhávání je třeba kůži očistit a ošetřit pleťovým tonikem, tím zabráníte většímu zarudnutí.
- Směr vytrhávání– zatímco u pinzety a pasty se chloupky vytrhávají ve směru růstu, u vosku a nitě je to naopak.
- Vytrhávání obočí i zeshora– tím se tvar obočí deformuje, „sedá“ si dolů a ubližuje to vašemu výrazu. Pak totiž vypadáte, jako když se neustále mračíte. Takže vytrhávejte pouze zespoda!
- Špatně začínáte a končíte – na to, kde začít a skončit s vytrháváním, poslouží jednoduchá pomůcka. Vezměte si tužku, špičku přiložte k chřípí nosu (na stranu k nosní dírce) a opticky jí protněte vnitřní a vnější koutek oka. Kde tužka prochází obočím, tam jsou ona hledaná místa.
Kterou z metod vybrat?
U mě jednoznačně zvítězila cukrová pasta, protože je podle všeho nejméně bolestivá a navíc je prý i jedlá (zmlsaní zájemci si můžou i líznout…). „Jedná se o směs glukózy, fruktózy, citronové šťávy, vody a olivového oleje. Nic jedovatého ani zdravotně závadného v ní nenajdete,“ rozebírá složení kosmetička Ema Pecková. „Vydrží někdy až 8 týdnů, jediné riziko s ní spojené se objeví ve chvíli, kdy nepracujete dost rychle. U slabších chloupků může pasta zalézt do folikulu a pomerančovým dřívkem už ji potom neodstraníte.“ V takovém případě nastupuje hadřík a voda, kterou lze směs bez problému rozpustit.
Nejběžnější metodou je patrně stará dobrá pinzeta. Na menší chloupky se používá ta špičatá, na silnější šikmo zkosená nebo rovná. Záleží na každém z vás, s kterou z nich se vám lépe pracuje. Kosmetičky doporučují investovat do dražší značky, například Tweezerman nebo Solingen.
Mezi bolestivější metody patří vosk – a to buď samostrhávací, nebo klasické pásky. Při domácím používání samostrhávacího vosku si dejte pozor na teplotu hmoty, ta by se měla pohybovat kolem 50 stupňů Celsia. Kromě toho potřebujete i speciální přístroj na zahřátí, jehož cena se pohybuje kolem 3000 korun. Před aplikací vosku se strhávacími pásky se vyplatí pořídit si dětský olejíček, který kůži po proceduře vyčistí a zklidní.
Pro masochisty je ideální vytrhávání bavlněnou nití. V Čechách není zatím příliš běžné a asi ani nebude – při častém používání chloupky mění směr růstu a zarůstají. Nepříjemný je také fakt, že se nit nedá nijak vydezinfikovat. Pokud i přesto budete tento postup zkoušet doma, určitě nepoužívejte režnou nit, mohli byste se pořezat!
A jaké metody preferujete vy? Byli byste ochotní vyzkoušet vytrhávání nití? Nebo se bojíte a zůstáváte u klasické pinzety? Podělte se o zkušenosti s ostatními v diskusi!