Článek
Věřit pohádkovým příběhům většina z nás přestala už dávno. Přesto skutečně existují! Příběhů o tom, jak se z holky z nešlechtické rodiny stala vévodkyně, královna nebo císařovna je pravděpodobně mnohem víc než, by vás napadlo! Představme si neurozené krásky, které získaly srdce šlechticů. Láska je zkrátka někdy silnější než tradice.
ZPRÁVY ZE ŽIVOTA ŠLECHTIČEN
Meghan, vévodkyně ze Sussexu
Nemůžeme nezačít s Meghan, vévodkyní ze Sussexu, která získala svůj titul v květnu 2018, kdy se provdala za prince Harryho z britské královské rodiny. Rodným jménem Meghan Markle je bývalá americká herečka a humanitární pracovnice. Narodila se a vyrostla v Kalifornii a je smíšeného původu. Její matka je Afroameričanka a její otec Holanďan. Meghan navštěvovala několik soukromých škol a ve 12 letech začala studovat římskokatolickou dívčí školu v L.A. Poté absolvovala Severozápadní univerzitu, obor divadelní umění.
Džetsun Pema, bhútánská královna
Je jí pouhých 28 let a už je královnou. Podle mnohých je nejkrásnější ženou světa. Provdala se za „dračího krále“ Džigme Khesara Namgjala Wangčhuga (38), vládce Bhútánu. Džetsun, která se narodila jako jedno z pěti dětí v rodině pilota bhútánských aerolinek, rozhodně není jenom pěknou tvářičkou po boku vládce země. Studovala psychologii a mezinárodní vztahy v Londýně. Mluví plynule anglicky, hindsky a také řečí dzongkä.
Grace Kelly, monacká kněžna
Kdo by neznal příběh americké herečky Grace Kelly (1929–2005). Studovala prestižní katolickou školu a už při studiích se věnovala modelingu, herectví a tanci. V roce 1956 se provdala za monackého knížete Rainiera III. (1923–1982) a získala tak titul Její knížecí jasnost kněžna monacká, zkráceně kněžna Grace. Měli spolu tři děti.
Farah Pahlaví, bývalá íránská císařovna
Farah Pahlaví jako mladá studovala architekturu v Paříži. Po smrti otce se však finanční situace její rodiny hodně zhoršila, a tak byla Farah závislá na státní podpoře. Se svým budoucím chotěm, Muhammadem Rezá, se setkala na oficiální návštěvě hlavy státu na íránském velvyslanectví v Paříži. Brzy začal jejich vztah. Když se pak v roce 1959 vrátila do Teheránu, vzali se. Nové íránské císařovně bylo tehdy pouhých 21 let.
Tatiana Blatnik, princezna Řecka a Dánska
Princezna Řecka a Dánska rozená Tatiana Ellinka Blatnik (37) je také z obyčejné rodiny. Manželka knížete Nikolaose (48), syna krále a královny Řecka, kteří vládli až do zrušení monarchie, se narodila v Caracasu ve Venezuele, ale vyrůstala ve Švýcarsku. Vystudovala tam vysokou školu Aiglon College a poté pokračovala na známé Georgetown University, kde absolvovala ze sociologie.
Michiko Shōda, japonská císařovna
Skutečnou „Popelkou“ je také Michiko Shōda (83): momentálně jediná žijící císařovna na světě. Se svým manželem, současným japonským císařem Akihito (84), se seznámila v horském středisku při tenisové čtyřhře. Tehdejší následník trůnu zápas prohrál – údajně proto, že se po prvním odehraném míčku do Michiko zamiloval. Vzali se v dubnu roku 1959 pod ohromnou palbou médií.
Silvia Renate Sommerlat, švédská královna
Silvia Švédská, rozená Silvia Renate Sommerlath, se narodila v Německu, ale vyrůstala v Brazílii, kam se rodina po druhé světové válce přestěhovala. Jako tlumočnice hovoří šesti jazyky a ovládá i švédský znakový jazyk. Když se v roce 1957 její rodina vrátila zpět do Německa, pracovala na argentinském konzulátu v Mnichově a poté také jako šéfka protokolu na ZOH. Právě na olympiádě poznala následníka švédského trůnu Karla Gustava Bernadotte, pozdějšího švédského krále Karla XVI. Gustava. Provdala se za něj 19. června 1976.
Znali jste všechny tyto významné dámy?