Článek
Bomber bundy mají za sebou bohatou historii. Jejich primárním účelem bylo ochránit před chladem piloty v otevřených kokpitech a první prototypy se proto šily z pevné kůže. Na nylon došlo až po druhé světové válce, kdy vznikla zelená bunda MA-1, kterou si v 60. letech přisvojily různé subkultury. Ze střihu klasického bomberu pak vycházel i návrhář Jean Paul Gaultier (vynálezce špičaté podprsenky), který ho v 80. letech přepracoval do moderní, tenké podkasané bundy.
Které bundy jsou in?
Bomber bunda se stala přirozenou součástí našich šatníků a ačkoli v průběhu dekád zažívala své vzestupy a pády, z módy nikdy úplně nezmizela. V současné době si navíc užívá nového kabátku a neomezuje se jen na kousky připomínající původní nylonovou bundu. Hitem téhle sezony jsou kožené a koženkové svršky, které se náznakem vrací k úplně první letecké bundě, trendy ale jdou i opačným směrem, a to k větší eleganci.
Pořídit si můžete i bundu z vlněné směsi, která má z bomberu jen původní siluetu, svršek pokrytý měkoučkým plyšem, ale i hravý patchworkový kousek.
Bomber se hodí téměř ke všemu
Ačkoli je každý bomber trochu jiný, a stylově tak zapadá k různým typům oblečení, jedno mají všechny bundy společné. Objem a délku, sahající plus minus do pasu. Díky těmto vlastnostem se hodí jak k užším, tak i širokým kalhotám a doprovázet může také šaty a sukně. Objemná bunda nejlépe pasuje k sukním kopírujícím postavu, dobře ale vypadá i v kombinaci s kratším áčkem.