Článek
Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.
Sychravé počasí a brzké stmívání přímo volají po teple domova. Právě v zimě se nejvíce těšíme do svých útulných obývacích pokojů a ložnic a nemůžeme se dočkat, až se na gauči zachumláme s dobrou knížkou nebo oblíbeným pořadem. K tomu, aby byl váš domov útulný a přímo vyzýval k zimnímu lenošení, jednoznačně dopomohou i umělé kožešiny. Ty se v posledních letech staly hitem interiérového designu díky své originalitě, dostupnosti i snadné údržbě.
Výhody umělých kožešin
Umělé kožešiny, na rozdíl od těch skutečných, přinášejí možnost, jak si interiér vyzdobit krásnými a teplými dekoracemi, kvůli kterým nepřišlo o život žádné zvíře. Navíc je spousta umělých kožešin vyrobena z recyklovaných materiálů, takže se jedná o dvojnásob ekologickou volbu. Jsou také cenově dostupnější než pravé kožešiny.
Chlupaté doplňky v interiéru
Nejoblíbenější zůstávají kožešiny, které napodobí barvu a tvar těch klasických a dají se využít jako koberečky, podsedáky nebo jako přehozy na gauč či křesla. Existuje ale i spousta dalších bytových doplňků, jež jsou vyrobeny z umělé kožešiny a vašemu domovu přinesou teplo a šmrnc.
Menší kusy nábytku, jako jsou taburety, pufy nebo křesílka s čalouněním z umělé kožešiny, mohou posloužit jako stylové solitérní kusy, které přidají do místnosti trochu luxusu. Některé z nich mají úložný prostor.
Údržba umělé kožešiny
Na rozdíl od pravé kožešiny jsou umělé varianty navrženy tak, aby vydržely dlouhou dobu bez potřeby speciální údržby. Většinou je možné prát je v pračce, případně ručně a při jejich skladování není potřeba žádných speciálních opatření. Pokud se vám po praní nebo častém používání chlupy spojí dohromady a kožešina je zplihlá, můžete ji vyčesat buď klasickým nebo psím kartáčem.
Pokud máte kožešiny nebo kožešinové koberečky s protiskluzovou úpravou, čtěte pozorně štítek údržby - snadno by se vám mohlo stát, že protiskluzová vrstva se po pár praních vydrolí.