Oprýskané skříňky, nádobí ve vitrínkách a spotřebiče taktně schované. Všude spousta dekorací a květin. Rustikální kuchyň evokující dávné časy má své nezpochybnitelné kouzlo. Jak ji zařídit?
Článek
Interiéry, kde se skloubí tradiční stavební prvky spolu s nábytkem a doplňky v designu, který znáte nanejvýš ze starých fotografií, jsou čím dál populárnější. A není se zas tak čemu divit. Najít si uprostřed současné uspěchané reality denně svou chvilku pohody v domově, který symbolizuje klid a životní harmonii, si zamilujete lehce.
Pro tradiční venkovský styl jsou netypičtější dva rysy. Prvním je dřevo. To pak nejčastěji v kombinaci s dalšími přírodními materiály, jako je kov a kámen. Podlaze vcelku sluší i protiskluzová hrubá dlažba, která je v kuchyni určitě praktičtější a nostalgické ladění nijak nenaruší.
Druhým rysem jsou světlé pastelové barvy. Vedou odstíny bílé doplněné přírodními zemitými tóny. Rozhodně se ale nemusíte bát živějších barev, jako je starorůžová, jemně žlutá, pastelově zelená nebo azurově modrá, která připomíná venkovský styl přímořských států.
Klíčovou úlohu hrají i doplňky a dekorace, které v rustikální kuchyni nemohou chybět. A rozhodně se nemusí jednat o zbytečnosti. Prostor krásně vyzdobíte například zavěšeným keramickým nádobím, stylovým textilem nebo ošatkami s potravinami. Určitě ale nezapomínejte na květiny a živé rostliny. Pěstovat si můžete například vlastní bylinky, které interiéru vdechnou trochu života a při vaření vám určitě přijdou vhod.
Líbí se vám nostalgické kuchyně nebo dáváte přednost moderně?