Článek
Vyhoupnout se do výšky jako provazochodec? Proč ne? Zkusit se má všechno, proto jdu na to. Ale ve chvíli, kdy se mám rozejít a udržet rovnováhu, zapojit každý sval uvnitř těla, se už moc nesměju. Naopak, musím se soustředit, abych nespadla – přece jen jsem asi metr nad zemí. Slackline, jak se téhle zábavě říká, mě ale baví!
Abyste si mohli užít tuhle zábavu i vy, natočili jsme pro vás video, které vám v začátcích chůze po laně pomůže. Podívejte se na něj zde:
„Je potřeba se dost koncentrovat, abyste vnímali vyrovnávání balancu,“ vypráví Petr Svoboda, který slacklinu propadl. Už umí na laně i skoky, lehnout si a chystá nácvik salta. „Nesmí vás odradit první neúspěchy, kdy se vám klepou nohy a po dvou krocích nahoře jste zpátky na zemi," usmívá se druhý z mých učitelů, Vojta Veselý.
Cílem slackline je co nejdál dojít. Díky tomu přirozeně zapojujete vnitřní svalstvo, které je odpovědné i za správné držení těla. Hravou formou zkrátka posilujete a zároveň psychicky příjemně odpočíváte. A stačí málo: mít lano s kotvicím systémem (podle délky lana, šířky i kotvy pořídíte komplet od 1000 Kč), kamaráda a chuť.
Tip redakce:Pokud místo zábavy hledáte tip na pořádný posilovací trénink, můžete se podívat na naše video Těmhle borcům podlehnete i vy. Chcete-li o něco snadnější pohyb, vsaďte na Hůlky, které vám vytvarují půlky.
Věřte, že vás bude těšit to, jak se kousek po kousku zlepšujete. A to stojí za zkoušku, nemyslíte?